1825HC472KAT3A\SB
Mfr.Part #
1825HC472KAT3A\SB
Description
CAP CER 4700PF 3KV X7R 1825
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Capacitance :
4700pF
Feature :
High Voltage
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Tolerance :
±10%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Datasheets
1825HC472KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1825HC472KAT3A\SB
4700pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825HC472KAT3A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R.
1825HC472KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm