1825HC152MAT1A\SB
Mfr.Part #
1825HC152MAT1A\SB
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1825
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
High Voltage
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1825HC152MAT1A\SB
KYOCERA AVX 1825HC152MAT1A\SB
1500pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825HC152MAT1A\SB Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1825HC152MAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm