1825HC152KAT3A\SB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825HC152KAT3A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 3KV X7R 1825
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
3000V 3kV
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
High Voltage
Capacitance :
1500pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825HC152KAT3A\SB
KYOCERA AVX 1825HC152KAT3A\SB
1500pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825HC152KAT3A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825HC152KAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm