1825GC103KATBE
Mfr.Part #
1825GC103KATBE
Description
CAP CER 10000PF 2KV X7R 1825
Thickness :
2.54mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated DC :
2kV
Depth :
6.4mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10000pF
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Height :
2.54mm
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1825GC103KATBE
KYOCERA AVX 1825GC103KATBE
10000pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825GC103KATBE Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 2kV, it is capable of operating.
1825GC103KATBE Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
with X7R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV