1825E563K251KHT
Mfr.Part #
1825E563K251KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 0.056UF 250V 1825
Manufacturer :
Knowles Precision
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Capacitance :
0.056μF
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
Datasheets
1825E563K251KHT
Knowles Precision 1825E563K251KHT
0.056μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825E563K251KHT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm.
1825E563K251KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm