1825E222K102KHT
Mfr.Part #
1825E222K102KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 2200PF 1KV 1825
Manufacturer :
Knowles Precision
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
2200pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Size / Dimension :
0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±10%
Feature :
High Temperature
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Datasheets
1825E222K102KHT
Knowles Precision 1825E222K102KHT
2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825E222K102KHT Overview
Ceramic capacitor is 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm in size/dimension for this device.
1825E222K102KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm