1825D682J101KHT
Mfr.Part #
1825D682J101KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 6800PF 100V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Precision
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Capacitance :
6800pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825D682J101KHT
Knowles Precision 1825D682J101KHT
6800pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825D682J101KHT Overview
This device's program size/dimension is 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825D682J101KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm