1825D123J101KHT
Mfr.Part #
1825D123J101KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G 1825
Manufacturer :
Knowles Precision
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Thickness (Max) :
0.080 2.03mm
Feature :
High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
0.012µF
Size / Dimension :
0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
1825D123J101KHT
Knowles Precision 1825D123J101KHT
0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825D123J101KHT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825D123J101KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.250W 4.57mmx6.35mm