1825CC103MAT3A
Mfr.Part #
1825CC103MAT3A
Description
CAP CER 10000PF 630V X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10000pF
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.100 2.54mm
Temperature Coefficient :
X7R
Feature :
High Voltage
Datasheets
1825CC103MAT3A
KYOCERA AVX 1825CC103MAT3A
10000pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825CC103MAT3A\SB Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1825CC103MAT3A\SB Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm