1812GA390JAT1A\SB
Mfr.Part #
1812GA390JAT1A\SB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Description
CAP CER 39PF 2KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
High Voltage
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Capacitance :
39pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±5%
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) :
0.087 2.20mm
Datasheets
1812GA390JAT1A\SB
KYOCERA AVX 1812GA390JAT1A\SB
39pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812GA390JAT1A\SB Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1812GA390JAT1A\SB Features
a size/dimension of 0.181Lx0.126W 4.60mmx3.20mm