1812D270J402KHT
Mfr.Part #
1812D270J402KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
CAP CER 27PF 4KV C0G/NP0 1812
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
27pF
Size / Dimension :
0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Feature :
High Temperature
Datasheets
1812D270J402KHT
Knowles Precision 1812D270J402KHT
27pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
1812D270J402KHT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1812D270J402KHT Features
a size/dimension of 0.180Lx0.125W 4.57mmx3.18mm