1808Y6300152KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y6300152KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 630V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
1500pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y6300152KCR
Knowles Syfer 1808Y6300152KCR
FlexiCap™ 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y6300152KCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y6300152KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm