1808Y5K00180KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y5K00180KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 18PF 5KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
5000V 5kV
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
18pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y5K00180KCR
Knowles Syfer 1808Y5K00180KCR
FlexiCap™ 18pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y5K00180KCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y5K00180KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm