1808Y4K06P80BCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y4K06P80BCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6.8PF 4KV C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.1pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
FlexiCap™
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
6.8pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y4K06P80BCR
Knowles Syfer 1808Y4K06P80BCR
FlexiCap™ 6.8pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K06P80BCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y4K06P80BCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm