1808Y4K00100FCR
Mfr.Part #
1808Y4K00100FCR
Description
CAP CER 10PF 4KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
4000V 4kV
Capacitance :
10pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y4K00100FCR
Knowles Syfer 1808Y4K00100FCR
FlexiCap™ 10pF 4000V 4kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y4K00100FCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1808Y4K00100FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm