1808Y2500332JFR
Mfr.Part #
1808Y2500332JFR
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Capacitance :
3300pF
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500332JFR
Knowles Syfer 1808Y2500332JFR
FlexiCap™ 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500332JFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2500332JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm