1808Y2500332GFR
Mfr.Part #
1808Y2500332GFR
Description
CAP CER 3300PF 250V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
3300pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y2500332GFR
Knowles Syfer 1808Y2500332GFR
FlexiCap™ 3300pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500332GFR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y2500332GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm