1808Y2500150JFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500150JFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 15PF 250V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
15pF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
250V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y2500150JFT
Knowles Syfer 1808Y2500150JFT
FlexiCap™ 15pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500150JFT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y2500150JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm