1808Y2500121KFT
Mfr.Part #
1808Y2500121KFT
Description
CAP CER 120PF 250V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
120pF
Datasheets
1808Y2500121KFT
Knowles Syfer 1808Y2500121KFT
FlexiCap™ 120pF 250V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500121KFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2500121KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm