1808Y2500101MDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y2500101MDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 250V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
8 Weeks
Temperature Coefficient :
X7R
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±20%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y2500101MDR
Knowles Syfer 1808Y2500101MDR
FlexiCap™ 100pF 250V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2500101MDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2500101MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm