1808Y2008P20CFT
Mfr.Part #
1808Y2008P20CFT
Description
CAP CER 8.2PF 200V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±0.25pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
8.2pF
Datasheets
1808Y2008P20CFT
Knowles Syfer 1808Y2008P20CFT
FlexiCap™ 8.2pF 200V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2008P20CFT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y2008P20CFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm