1808Y2000680FFR
Mfr.Part #
1808Y2000680FFR
Description
CAP CER 68PF 200V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
200V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
68pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y2000680FFR
Knowles Syfer 1808Y2000680FFR
FlexiCap™ 68pF 200V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000680FFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y2000680FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm