1808Y2000393JDR
Mfr.Part #
1808Y2000393JDR
Description
CAP CER 0.039UF 200V X7R 1808
Capacitance :
0.039µF
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
200V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y2000393JDR
Knowles Syfer 1808Y2000393JDR
FlexiCap™ 0.039μF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000393JDR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2000393JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm