1808Y2000271KXR
Mfr.Part #
1808Y2000271KXR
Description
CAP CER 270PF 200V X7R 1808
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
270pF
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y2000271KXR
Knowles Syfer 1808Y2000271KXR
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000271KXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2000271KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm