1808Y2000271JXR
Mfr.Part #
1808Y2000271JXR
Description
CAP CER 270PF 200V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y2000271JXR
Knowles Syfer 1808Y2000271JXR
FlexiCap™ 270pF 200V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000271JXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y2000271JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm