1808Y2000183MXR
Mfr.Part #
1808Y2000183MXR
Description
CAP CER 0.018UF 200V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.018μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y2000183MXR
Knowles Syfer 1808Y2000183MXR
FlexiCap™ 0.018μF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000183MXR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y2000183MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm