1808Y2000104KDR
Mfr.Part #
1808Y2000104KDR
Description
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
200V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.1μF
Datasheets
1808Y2000104KDR
Knowles Syfer 1808Y2000104KDR
FlexiCap™ 0.1μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y2000104KDR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to X7R.
1808Y2000104KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm