1808Y1K58P20DCR
Mfr.Part #
1808Y1K58P20DCR
Description
CAP CER 8.2PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
8.2pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y1K58P20DCR
Knowles Syfer 1808Y1K58P20DCR
FlexiCap™ 8.2pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K58P20DCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y1K58P20DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm