1808Y1K54P70DCT
Mfr.Part #
1808Y1K54P70DCT
Description
CAP CER 4.7PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Capacitance :
4.7pF
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±0.5pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1K54P70DCT
Knowles Syfer 1808Y1K54P70DCT
FlexiCap™ 4.7pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K54P70DCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1K54P70DCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm