1808Y1K20100FCR
Mfr.Part #
1808Y1K20100FCR
Description
CAP CER 10PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10pF
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Tolerance :
±1%
Datasheets
1808Y1K20100FCR
Knowles Syfer 1808Y1K20100FCR
FlexiCap™ 10pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K20100FCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y1K20100FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm