1808Y1K04P70DCR
Mfr.Part #
1808Y1K04P70DCR
Description
CAP CER 4.7PF 1KV C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
4.7pF
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Datasheets
1808Y1K04P70DCR
Knowles Syfer 1808Y1K04P70DCR
FlexiCap™ 4.7pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K04P70DCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y1K04P70DCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm