1808Y1K00821GFT
Mfr.Part #
1808Y1K00821GFT
Description
CAP CER 820PF 1KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±2%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1K00821GFT
Knowles Syfer 1808Y1K00821GFT
FlexiCap™ 820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00821GFT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1K00821GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm