1808Y1005P60CFT
Mfr.Part #
1808Y1005P60CFT
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
5.6pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±0.25pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1005P60CFT
Knowles Syfer 1808Y1005P60CFT
FlexiCap™ 5.6pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1005P60CFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1005P60CFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm