1808Y1000821KFR
Mfr.Part #
1808Y1000821KFR
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
820pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1000821KFR
Knowles Syfer 1808Y1000821KFR
FlexiCap™ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000821KFR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
1808Y1000821KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm