1808Y1000331JFT
Mfr.Part #
1808Y1000331JFT
Description
CAP CER 330PF 100V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
330pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1808Y1000331JFT
Knowles Syfer 1808Y1000331JFT
FlexiCap™ 330pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000331JFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y1000331JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm