1808Y1000222JDR
Mfr.Part #
1808Y1000222JDR
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Capacitance :
2200pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1000222JDR
Knowles Syfer 1808Y1000222JDR
FlexiCap™ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000222JDR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808Y1000222JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm