1808Y1000182MDR
Mfr.Part #
1808Y1000182MDR
Description
CAP CER 1800PF 100V X7R 1808
Capacitance :
1800pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1808Y1000182MDR
Knowles Syfer 1808Y1000182MDR
FlexiCap™ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000182MDR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y1000182MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm