1808Y1000152MDR
Mfr.Part #
1808Y1000152MDR
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
1500pF
Datasheets
1808Y1000152MDR
Knowles Syfer 1808Y1000152MDR
FlexiCap™ 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000152MDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1000152MDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm