1808Y1000152FFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y1000152FFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 1500PF 100V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
1500pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Series :
FlexiCap™
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
1808Y1000152FFT
Knowles Syfer 1808Y1000152FFT
FlexiCap™ 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000152FFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1000152FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm