1808Y1000150KFT
Mfr.Part #
1808Y1000150KFT
Description
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
15pF
Datasheets
1808Y1000150KFT
Knowles Syfer 1808Y1000150KFT
FlexiCap™ 15pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000150KFT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y1000150KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm