1808Y1000123GFT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y1000123GFT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.012UF 100V C0G 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
0.012µF
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±2%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y1000123GFT
Knowles Syfer 1808Y1000123GFT
FlexiCap™ 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000123GFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1000123GFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm