1808Y0630683JDR
Mfr.Part #
1808Y0630683JDR
Description
CAP CER 0.068UF 63V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Datasheets
1808Y0630683JDR
Knowles Syfer 1808Y0630683JDR
FlexiCap™ 0.068μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630683JDR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y0630683JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm