1808Y0630682JCR
Mfr.Part #
1808Y0630682JCR
Description
CAP CER 6800PF 63V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6800pF
Datasheets
1808Y0630682JCR
Knowles Syfer 1808Y0630682JCR
FlexiCap™ 6800pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630682JCR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0630682JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm