1808Y0630680JCR
Mfr.Part #
1808Y0630680JCR
Description
CAP CER 68PF 63V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
68pF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y0630680JCR
Knowles Syfer 1808Y0630680JCR
FlexiCap™ 68pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630680JCR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0630680JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm