1808Y0630561JDR
Mfr.Part #
1808Y0630561JDR
Description
CAP CER 560PF 63V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
560pF
Tolerance :
±5%
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y0630561JDR
Knowles Syfer 1808Y0630561JDR
FlexiCap™ 560pF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630561JDR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0630561JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm