1808Y0630472KDR
Mfr.Part #
1808Y0630472KDR
Description
CAP CER 4700PF 63V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y0630472KDR
Knowles Syfer 1808Y0630472KDR
FlexiCap™ 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630472KDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0630472KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm