1808Y0630331KDT
Mfr.Part #
1808Y0630331KDT
Description
CAP CER 330PF 63V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
330pF
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y0630331KDT
Knowles Syfer 1808Y0630331KDT
FlexiCap™ 330pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630331KDT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R.
1808Y0630331KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm