1808Y0500562KFT
Mfr.Part #
1808Y0500562KFT
Description
CAP CER 5600PF 50V C0G/NP0 1808
Capacitance :
5600pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
1808Y0500562KFT
Knowles Syfer 1808Y0500562KFT
FlexiCap™ 5600pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500562KFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0500562KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm