1808Y0250391JFT
Mfr.Part #
1808Y0250391JFT
Description
CAP CER 390PF 25V C0G/NP0 1808
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Includes :
4 pcs - 1 Backshell, 1 Braid, 1 O-Ring, 1 Tinel Ring
Material Flammability Rating :
Features :
Tinel Lock
Type :
Backshell, Heat Shrink Adapter
For Use With/Related Products :
Shell Size - Insert :
16
Color :
Olive Drab
Cable Opening :
Shielding :
Shielded
Material :
Aluminum Alloy
Cable Exit :
180°
Thread Size :
15/16-20 UNEF
Diameter - Outside :
1.173 (29.80mm)