1808Y0250221FFT
Mfr.Part #
1808Y0250221FFT
Description
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±1%
Capacitance :
220pF
Datasheets
1808Y0250221FFT
Knowles Syfer 1808Y0250221FFT
FlexiCap™ 220pF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0250221FFT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y0250221FFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm